דבר המנהלים

דבר המנהל השש שנתי מר אלדד קפיטולניק

בהתרגשות וגאווה קיבלתי ביום המשפחה תשע"ט, את ניהול "גימנסיה הרצוג" בחולון. זוהי זכות גדולה ומחויבות עצומה.

אני מאמין שתפקיד בית הספר לפתח תלמידות ותלמידים ערכיים, משכילים, בעלי ביטחון עצמי ושאיפה למצוינות. להכין את תלמידיו להיות עצמאיים, לשתף פעולה ולקבל החלטות במציאות מורכבת.

אני מאמין שכל ילד מסוגל להצליח. אני מאמין שילד יכול להצליח כשהוא מרגיש שמאמינים בו ושלאחרים אכפת ממנו. כשהוא מרגיש בבית וזוכה ליחס מכבד.

אני מאמין שלכל ילד סגנון לימוד ייחודי, דרך מיוחדת להבין וללמוד, צרכים שונים. תפקידנו למצוא את הדרך להגיע אליו – להבין מה החלומות שלו, מה הוא אוהב, מה חשוב לו ולאן הוא שואף להגיע.

לתלמידי "הרצוג" מוצע מגוון נרחב של אפשרויות לימוד, באופן שכל תלמיד יכול למצוא את מקומו בתחומי הדעת השונים. אנחנו נמשיך ונפתח את תחומי הדעת, נשלב קידמה וטכנולוגיה בתהליכי הלמידה, ונטפח את המצוינות האישית בכלל המסלולים. במקביל, נדרוש מתלמידנו לשמור על כללי בית הספר, להתייחס לזולת באופן מכבד, לגלות מעורבות ולהשקיע בלמידה.

ההורים הם שותפינו לדרך. אנו נקיים עם ההורים שיח משתף ופורה, כאשר לנגד עינינו תמיד תהיה המטרה המשותפת שאין חשובה ממנה – אושרם והצלחתם של הילדים.

אנו רואים בבית הספר חלק מקהילה רחבה. נקיים שיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים בקהילה, בעירייה ובתנועות הנוער, במטרה לחנוך את התלמידים למעורבות והשפעה.

בבית הספר זכיתי להכיר צוות מורות ומורים מסור, עם אהבה אינסופית לילדים. יחד נשאף לכך שכל אחת ואחד מתלמידי "הרצוג" ייהנה מבית ספר שהוא בית חם הדואג לפיתוחם ולעתידם, קשוב לחלומות שלהם, כזה שייתן להם את הכלים החיוניים לחיים:

           * ערכים של אזרחים טובים ומעורבים בחברה, אחראים, המקבלים ומכבדים את השונה מהם, ומתנגדים לאלימות ולגזענות בכל צורה שהיא.
           *  כישורי חיים הנדרשים לחיים בחברה המודרנית, שיאפשרו להם לקבל החלטות באופן עצמאי, לעבוד בצוות ולהנהיג.
           * יכולות לימודיות שיאפשרו להם למצות את הפוטנציאל שלהם ולהגיע לתעודת בגרות איכותית.

אני מאחל לכולנו שיחד נצעיד את בית הספר להצלחה, שיהווה בית לאיכות ולמצוינות ויעמיד בוגרים עצמאיים שישתלבו באופן מיטבי בחברה ויתרמו באופן משמעותי להתפתחותה של מדינת ישראל.

אלדד קפיטולניק

מנהל הגימנסיה

 

דבר מנהלת החטיבה הגב' עינת דלבחה

אני גאה לעמוד בראש חטיבת הביניים של בית הספר השש שנתי "הרצוג".

בבית הספר צוות מורים מיומן הנאמן לעבודתו וגאה בה, בעבודתנו אנו בונים תשתית, שתוביל את תלמידות ותלמידי בית הספר להצלחה. הצלחה בעינינו הינה פיתוח בוגרים משכילים ומוסריים, בעלי ידע

ומיומנויות חשיבה שיאפשרו להם לפעול ולחיות בצורה מיטבית בעולם דינאמי. בוגרים שיהיו בעתיד אזרחים עצמאיים, משמעותיים לעצמם ולחברה.

המצוינות, המהווה בסיס לעבודתנו המקצועית מתבטאת בשלושה מישורים המשיקים זה לזה: מצוינות ערכית, מצוינות לימודית ומצוינות חברתית. אנו מעודדים את תלמידנו לפתח אחריות אישית, מסוגלות, מוטיבציה ומצוניות אישית, בכל תחום בו הם מוכשרים. אנו שמים דגש על התחום הלימודי ועל תחום האומנויות: משחק, ריקוד, שירה ועיצוב. צוות המורים עמל על מנת להגדיר עם התלמידים מטרות אישיות ולהציב עימם במשותף יעדים אישיים בדרך להגשמת המטרות הללו וכצעד לקראת מיצוי היכולות האישיות שלהם.

אנו שוקדים על פיתוח תהליכים של הוראה ולמידה משמעותית וטיפוח הסקרנות האישית. זאת במטרה לשפר באופן תמידי את ההשגים הלימודיים. בנוסף, אנו משקיעים את מירב המאמצים והאמצעיים העומדים לרשותו כדי לסייע גם לתלמידים מתקשים, תוך ניסיון לאפשר לכולם שיוויון הזדמנויות.

התחום הערכי – חברתי והאקלים הבית ספרי חשובים לא פחות. אנו מקדמים שיח תרבותי, תוך שמירה על כבוד הדדי, סובלנות וקבלת האחר.

אנו מאמינים, כי כל אחד יכול להצליח ואנו כאן כדי ללוות, להדריך, לייעץ ולהנחות במסע המרתק לאורך שנות הלימודים בחטיבת הביניים. אנו נמשיך להשקיע את מירב המאמצים כדי להעניק את החינוך הטוב והמקצועי ביותר תוך שימור הייחודיות של בית הספר בתחום האמנויות כפי שניבנתה לאורך השנים.

ההשקעה שלנו בחינוך מהווה את הבסיס לעתיד החברתי, כלכלי וטכנולוגי של מדינת ישראל. זוהי המחויבות שלנו כלפי דור העתיד של ילדי ישראל ותרומתינו להתפתחותה של המדינה.

עינת דלבחה,

מנהלת חט"ב "הרצוג"

 

 

שינוי גודל גופנים